MÜŞTERİ HİZMETLERİ | SİPARİŞ TAKİP | İLETİŞİM

Şifremi Unuttum ?Şifre hatırlatması için sisteme kayıtlı e-mail adresinizi giriniz.Cevizli Köme (1 KG)

32.41 TL + KDV
35.00 TL
Havale İle : 35.00 TL
 • Ürün Kodu :
 • Stok Durumu :
 • 100
 • Marka :
 • KESKİN KURUYEMİŞ
 • Teslimat Süresi :
 • 5 gün
  Bu ürünü 5 TL den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.

  Yağ içerikleri yüksek olmalarına karşın bitkisel kaynaklı oldukları için kolesterol içermezler. Fındık tekil doymamış yağ asitlerinden zengin olup, ceviz tekil doymamış yağ asitleri ile birlikte omega 3 yağ asitlerinden de zengindir. Ceviz ve Fındık gibi yağlı tohumlar doymamış yağ asitleri, E vitamini içerdiği için koroner kalp hastalığı ve kanser riskini azaltırlar. Enerji değeri yüksek olan bu besinlere özellikle çocukların, sporcuların ve ağır işte çalışanların diyetinde yer vermesi yararlıdır. Ayrıca içerdiği yaklaşık yüzde 15 oranındaki protein önemli bir bitkisel protein kaynağıdır.

  Ceviz besin kaynağı yönünden oldukça zengindir. 100 gram yenilebilen iç ceviz yaklaşık olarak 14,8 gram protein, 3.5 gram nem, 64 gram yağ, 15.8 gram toplam karbonhidrat,2.1 gram posa, 1.9 gram kül içerir ve 651 Kal enerji verir. Ayrıca 99 mg kalsiyum,380 mg fosfor, 3.1 mg demir, 2 mg sodyum, 450 mg potasyum, 131 mg magnezyum, 33 mg tiamin, 9 mg niasin, 2 mg askorbik asit içermektedir.

  Görüldüğü gibi cevizin büyük bir kısmını yağ oluşturmamaktadır. İçerdiği oleik, linolik gibi yağ asitleri insan beslenmesinde oldukça önemlidir. Doymamış yağ asitlerinin kolesterol seviyesi ve kalp damar hastalarının üzerinde olumlu etkileri olduğu çeşitli araştırmalarla belirlenmiştir. Fındık, ceviz gibi kabuklu yemişlerin yapılan araştırmalar sonucunda düzenli tüketilmesi kanda kolesterolün yükselmesini önlediği böylece kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterdiği belirlenmiştir. Haftada en az beş kez 50 gram kabuklu yemiş tüketen insanların tüketmeyen insanlara oranla kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinin yüzde 50 oranında azaldığı bildirilmiştir.

  Ceviz vücutta karbonhidrat protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapan bazı B grubu vitaminlerden tiamin, riboflavin, niasin, ve B6 vitamini için bir kaynak; E vitamini için de çok iyi kaynak olduğu bilinmektedir. TÜBİTAK tarafından ülke çapında 960 okul çocuğuyla yapılan bir tarama çalışmasında Türk çocuklarının yüzde 90’ının riboflavin, yüzde 84’ünün de B6 vitamini yönünden yetersiz beslendikleri gözlenmiştir. Kan yapımı ve ruhsal sağlık açısından gerekli olan riboflavin ve B6 vitaminleri cevizde bulunduğundan bu besinin her gün düzenli olarak tüketilmesi ülkemiz çocuklarının iki ana beslenme sorununa pratik bir çözüm olabilecektir.

  Bu ürüne hiç yorum yapılmamış.
  Cevizli Köme (1 KG) hakkında yorum yapın
  ADINIZ :
  E-MAIL :
  YORUM :
     
  KREDİ KARTI İLE ÖDEME

  KUVEYTTURK KREDİ KARTI İLE ÖDEME